پنجره – ویترین بازار سیاست برنامه اقتصادی

پنجره – ویترین: بازار سیاست برنامه اقتصادی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا در اسکار؟ , «همه می‌دانند» اصغر فرهادی

برخلاف دیگر بخش‌های اسکار، در بخش فیلم خارجی‌، فیلم‌ها جهت این‌که در این مسابقه شرکت داده شوند، الزامی به اکران‌شدن در آمریکا ندارند.

نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا در اسکار؟ , «همه می‌دانند» اصغر فرهادی

«همه می دانند» اصغر فرهادی؛ نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا در اسکار؟

عبارات مهم : ایران

برخلاف دیگر بخش های اسکار، در بخش فیلم خارجی ، فیلم ها جهت این که در این مسابقه شرکت داده شوند، الزامی به اکران شدن در آمریکا ندارند.

زمان زیادی تا افتتاح جشنواره کن و شروع نمایش عمومی «همه می دانند» اصغر فرهادی در سینماهای فرانسه باقی نمانده، منشتر شدن نخستین تیزر فیلم آخر فرهادی، سوالی که با دیدن همین چند دقیقه کوتاه در محافل سینمایی مطرح گشت این بود که آیا اثر تازه کارگردان ایرانی – برنده ۲ جایزه اسکار – در کشور عزیزمان ایران قابل اکران است؟

پرداختن به این بحث عنوان این نوشته نیست، بلکه نگاه ما به استراتژی تیم سازنده “همه می دانند” جهت شرکت در اسکار سال آینده است.

در سایت imdb فیلم محصول کشورهای اسپانیا، فرانسه و ایتالیا اعلام شده است هست، اصغر فرهادی هم در مصاحبه ای اعلام کرده بود فضای فیلم جدیدش کاملاً اسپانیایی بوده و بازیگران به اسپانیایی صحبت می کنند و همگی اهل این کشور هستند و فارغ از اینکه اصلا این فیلم در کشور عزیزمان ایران اکران خواهد شد یا خیر؟ با نگاهی به وقت بندی و شیوه پخش فیلم می توان دریافت تهیه کنندگان آن امید به حضور در اسکار ۲۰۱۹ بعنوان نماینده اسپانیا دارند نه فرانسه، ایتالیا و ایران.

فیلم «همه می دانند» که در تاریخ ۸ می (۱۸ اردیبهشت) به عنوان فیلم افتتاحیه هفتادویکمین جشنواره فیلم کن نخستین نمایش جهانی خود را تجربه می کند، قرار است از تاریخ ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) در سینماهای کشور اسپانیا اکران عمومی خود را شروع کند.

طبق قوانین آکادمی اسکار، فیلم هایی می توانند در بخش عالی ترین فیلم خارجی اسکار پذیرفته شده است و مسابقه کنند که پیش از سی ام سپتامبر (۸ مهرماه) در کشور معرفی کننده به اسکار، حداقل یک هفته نمایش عمومی داشته باشد.

با این شرایط اگر کشور اسپانیا تصمیم بگیرد “همه می دانند” را به اسکار معرفی کند باید قبل از آخر ماه سپتامبر بیش از ۷ روز اکران شده است باشد بنابراین این تصمیم پخش فیلم فرهادی از ۱۴ سپتامبر در سینماهای اسپانیا امری منطقی و دور خیز تهیه کنندگان فیلم جهت امکان حضور در اسکار بعنوان نماینده اسپانیا است.

می توان به یاد آورد که وقت شروع اکران “فروشنده” فیلم قبلی فرهادی در کشور عزیزمان ایران ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ مطابق با ۳۱ اوت ۲۰۱۶ بود و تا آخر سپتامبر ۳۱ روز از اکرانش گذشته بود.

نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا در اسکار؟ , «همه می‌دانند» اصغر فرهادی

عصرایران

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | اسپانیا | اسپانیا | زمان اکران | اصغر فرهادی | اکران عمومی | جایزه اسکار

نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا در اسکار؟ , «همه می‌دانند» اصغر فرهادی

نماینده کشور عزیزمان ایران یا اسپانیا در اسکار؟ , «همه می‌دانند» اصغر فرهادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs