پنجره – ویترین بازار سیاست برنامه اقتصادی

پنجره – ویترین: بازار سیاست برنامه اقتصادی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل کارها تیم ترامپ شبیه سیاست‌های اوباماست / لاوروف

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو در عین حال که با روی باز از همکاری با آمریکا استقبال می‌کند ولی به کارها غیردوستانه این کشور نیز تصویر العمل نشان می‌دهد.

کارها تیم ترامپ شبیه سیاست‌های اوباماست / لاوروف

لاوروف: کارها تیم ترامپ شبیه سیاست های اوباماست

عبارات مهم : روسیه

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو در عین حال که با روی باز از همکاری با آمریکا استقبال می کند ولی به کارها غیردوستانه این کشور نیز تصویر العمل نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیه الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه عنوان داشت که کشورش درخصوص همکاری با آمریکا در تمام پرسشها با روی گشاده برخورد می کند ولی به تلاش های غیردوستانه بر اساس اصل مقابله به مثل عمل خواهد کرد پیشتر نیز ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور روسیه تاکید کرده بود که مسکو جهت همکاری با آمریکا در تمام پرسشها آماده است.

کارها تیم ترامپ شبیه سیاست‌های اوباماست / لاوروف

وی افزود: ما آماده ایم تا به نقش خود در تحقق ثبات و تقویت روابطی که طی سال های اخیر با آمریکا با تنش روبه رو بوده، عمل کنیم البته این تنش به علت کارها ما نبوده هست. امیدواریم که تفکرات درست به رأس قدرت در واشنگتن در آینده نزدیک بازگردد.

لاوروف همچنین تاکید کرد: این مساله جهت روسیه سخت است که منتظر بماند تا کارها مثبتی از سوی واشنگتن صورت پذیرد و این مساله به علت روسیه هراسی گسترش یافته در محیط اطراف ما صورت می گیرد. بنابراین پتانسیل ها جهت همکاری در خصوص پرسشها بین المللی و دو جانبه به صورت کاملا مشخصی غیرفعال شده است است.

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو در عین حال که با روی باز از همکاری با آمریکا استقبال می‌کند ولی به کارها غیردوستانه این کشور نیز تصویر العمل نشان می‌دهد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا عنوان داشت: متاسفانه عملا بسیاری از اقداماتی که از سوی دولت ترامپ اتخاذ می شود در واقع تفاوت زیادی با دولت اوباما ندارد. ما شاهد نتیجه های لابی های ضد روس در واشنگتن هستیم و می توان به زیاد کردن محدودیت های یک جانبه و اجرای طرح های جهانی ضد موشکی و زیاد کردن حضور نظامی آمریکا و ناتو در نزدیکی مرزهای ما و تلاش ها جهت ایجاد شک و تردید در سیاست خارجی روسیه به عنوان نتیجه های این کارها اشاره کرد.

سفیر روسیه در آمریکا پیشتر در جریان سفر به سانفرانسیسکو اعلام کرده بود که وزارت خارجه آمریکا به صورت غیرقابل توجیهی مانع حضور وی در مقرهای دیپلماتیک روسیه شده است است.

واژه های کلیدی: روسیه | همکاری | آمریکا | واشنگتن | دولت ترامپ | وزارت خارجه | دولت دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs